Przeskocz do treści

Kiedy należy skorzystać z pomocy notariusza..

W dzisiejszych czasach, do profesjonalnej kancelarii notarialnej, najczęściej wybieramy się w sytuacji, gdy chcemy uzyskać poświadczenie kopii aktu, sprzedać działkę lub sporządzić testament. Bez podpisu oraz pieczęci notariusza, bardzo wiele spraw nigdy nie nabierze mocy prawnej, przez co posiadane dokumenty nie będą mogły zostać uznane w urzędach lub sądach. Na szczęście w miejscowości Poznań jest bardzo wiele doświadczonych kancelarii notarialnych, dzięki czemu bez żadnego większego problemu będziemy mogli skorzystać ze specjalistycznej pomocy.

Kompleksowe usługi notarialne

Notariusz nie tylko przygotowuje akty notarialne i poświadczenia, ale uwierzytelnia również autentyczność dokumentów i podpisów. Rejent sporządza także odpisy, protokoły i wyciągi dokumentów o charakterze urzędowym, których najważniejszym zadaniem jest zabezpieczenie naszych praw i interesów. Warto wspomnieć również i o tym, że u notariuszy w dzisiejszych czasach, możemy przechowywać pieniądze, dokumenty i wartościowe przedmioty.

Akt notarialny

Po fachową pomoc notariusza sięgamy bardzo często w sytuacji, kiedy to chcemy sporządzić akt notarialny. Dokument ten wymagany jest przy bardzo wielu czynnościach prawnych np. sprzedanie lub kupno nowego mieszkania, podarowanie osobie trzeciej nieruchomości, spisanie intercyzy, czy też spisanie testamentu lub jego unieważnienie.

Czy usługi notarialne są nam faktycznie potrzebne?

Obecnie zwykłe umowy cywilno-prawne można w bardzo łatwy sposób podważyć nawet z błahego powodu, dlatego też zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest podpisanie aktu notarialnego. Dokument taki jest bardzo trudno podważyć, zwłaszcza przy mało znaczących dowodach. Warto wspomnieć również i o tym, że dobra kancelaria notarialna powinna odpowiednio pokierować nas, podpowiedzieć jakie dokumenty należy przygotować, skąd je najszybciej zdobyć i jak powinny one prawidłowo wyglądać. Dzięki notariuszowi można zaoszczędzić nie tylko mnóstwo pieniędzy, ale również sporo czasu i niepotrzebnych nerwów.